האם בני אדם יכולים לאכול אוכל לחתולים?

אני באופן אישי "פורק" אוכל לחתולים לתוך קערתו של החתול שלי לפחות פעמיים ביום. זה קורה בבוקר לפני שאני יוצא לעבודה וגם בערב, אחרי יום העבודה. וכך קורה שאני מוצא את עצמי מאכיל את החתול שלי בדיוק כאשר אני ממש ממש רעב, רגע לפני ארוחת הבוקר או דקות ספורות לפני הכנת ארוחת הערב שלי.

אם להיות כן (ואני בטוח שאני לא היחיד בעניין הזה) כאשר אני רעב-מת ריח האוכל לחתולים לא ממש דוחה את התיאבון שלי. למעשה כאשר אני רעב גם הריח של האוכל של החתול שלי מעט מפתה, ואני שואל את עצמי לא פעם: מה יקרה אם אוכל קצת אוכל לחתולים?. האם אני צפוי לחלות מזה? האם האוכל יחולל נזק בגוף או בנפש שלי? מה ההשלכות של פעולה שכזו? ובעצם מה מכניסים לאוכל של החתולים שלנו?

אמשיך עם הכנות ואציין שטרם טעמתי את האוכל של החתול שלי. אבל עכשיו, אחרי ששוחחתי עם מומחים ואחרי שהבנתי מה יש במזון לחתולים, אני לא חושב שאהסס בפעם הבאה שיתחשק לי לטעום קצת מהמזון של החתול שלי. כי מה שטוב לחתול שלי, בטח טוב לי, לא ככה?

מה הם המרכיבים העיקריים באוכל לחתולים?

בואו נבחן לרגע את הרכיבים הטיפוסיים שמהם מורכב אוכל לחתולים. בין היתר ניתן למצוא שם: תוצרי לוואי של בשר, תוצרי לוואי של עוף, תוצרי לוואי של הודו, אפר וטאורין (חומצה אורגנית שנמצאת באופן טבעי בגוף האדם ומתפקדת כמעבירה עצבית).

עד כה לא זיהינו מרכיב מזעזע כלשהו, אולם על פי הדיאטנית דאון ג'קסון: "באופן כללי, רכיבים אלו אינם נמנים על מה שאנחנו מכנים תפריט מאוזן לבני אדם. עם זאת, אני בטוחה לגמרי שהגוף שלך יכול להתמודד עם הרכיבים שמצויים באוכל לחתולים. אתה יכול לסמוך על כך שהכבד, העור והכליות שלך יעשו עבודה מצוינת וירחיקו חומרים זרים מהגוף שלך, במיוחד כאשר מדובר בכמויות כל כך קטנות כמו אלו שמצויות במזון לחתולים".

מומחה אחר סיפר לנו: "טכנית, אתה יכול לעכל בבטחה גם כדור בייסבול. אך שים לב, המרכיב הגרוע ביותר לאדם במזון לחתולים הוא תכולת המינרלים הגבוהה באפר, אבל אל חשש – הגוף שלך ינקה גם אותו החוצה והוא יעשה כן במהירות רבה".

באוכל של החתול שלי יש חלבונים איכותיים שמקורם בבשר מן החי ולא בתחליפים מן הצומח, יש באוכל שלו פרהביוטיקה, יש אומגה 3 וגם אומגה 6, יש סיבים תזונתיים מסלק למשל, יש נוגדי חמצון שמגנים על המערכת החיסונית, יש מינרלים וכמו כן האוכל של החתול שלי אינו כולל חומרי טעם וצבע מלאכותיים (רכיבים מאוד משמעותיים ומזיקים שנמצאים ברמות גבוהות דווקא במזון שלנו, בני האדם).

נו…כל הנתונים האלו לא עשו אתכם רעבים לאיזו מנת מזון לחתולים? 😊

מסקנות

למעשה, המרכיבים הרשומים על מזון איכותי לחתולים לא ממש מסכנים אותנו, בני האדם, אך מומחים גורסים כי עדיף לנו שלא לאכול מזון שמיועד לחתולים. הסיבה לכך היא שמזון לחתולים פותח עבור חתולים והוא לא פותח על ידי מדענים אשר חשבו על בני אדם או על בריאות בני האדם. זה בסדר לטעום מעט מאוכל שמיועד לחתולים אם פתאום יש לכם כמיהה רגעית, אבל זה ממש לא צריך להפוך להרגל. זה אוכל לחתולים מסיבה מסוימת!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s